Here is a list of all of our students since returning to Idaho with a link to each of their classes. Click on their name or class # to see their work.

Alama, Bryant

Alsup, Steve

Archer, Karin

Archer, Raven

Archer, Tom

Attebury, Autumn       Class    #2    #3

Attebury, Chaz

Attebury, Jill

Babcock, KJ

Babcock, Sarah

Blount, Curt             Class       # 2

Bowman, Ayda       Class   #2     #3      #4       #5 (workshop)                                                  #6       #7        # 8      #9    #10        #11    #12     # 13     # 14

Branvolt, Abigail

Branvolt, Katie

Bucher, Andrea      Class   #2        #3      #4     #5    #6

Bucher, Gracie        Class     #2

Bucher, Todd

Bucher, Tyson         Class    #2     #3   #4

Bulkley, Hannah

Bulklley, Preslee

Carlson, Luke

Couch, Will

Covington, Bentley

Crider, Barbara

Cutler, Sara               Class   #2     #3

Dressman, Jordan

Emery, Curtis

Emery, Lily 

Erickson, Donna       Class   #2

Estridge, Vicky

Evans, Mara              Class      #2

Fares, Hannah

Fernandez, Bradyn

Fetzer, Kristi

Fetzer, Mark

Ficklin, Chloe

Ficklin, Ella

Fortune, Kris

Fried, Kelsey

Frailey, Linda

Francom, Leah       Class    #2     # 3

Francom, Michael

Freeman, Hailee    Class     # 2

Freeman, Clint

Gartner, Taylor

Goddard, Kathy

Goddard, Richard

Graham, Andy

Gratzer, Kyleigh

H,  Kadee      Class    #2    #3     #4    #5

Haines, Roper      Class   #2

Hansen, Arlena

Hansen, Catalina     Class    #2

Hansen, Tara            Class   #  2   #3      # 4     # 5     #6

Hansen, Valerie

Hanson, Kathy         Class    #2        # 3

Hardesty, Claire      Class    #2

Harr, Hannah        Class    # 2     #3     #4

Heider, Addison

Heider, Dillon

Henkelman, Jayden        Class   #2      #3      # 4     #5

         #6    #7        #8     #9     # 10

Hepworth, Joanne

Hepworth, Jonah    Class  #2

Hobbs, Emily

Hofland, Jasper

Holladay, Harold

Hompland, Adam

Jenni Hoopes

Hoopes, Kyna

Kauffman, Sam     Class    # 2      # 3

Kelly, Deb

Kennedy, Glorianna

Kennedy, Melissa      Class         #2

King, Tammy

Kloer, Marshall

Lancaster,MaqLynn     Class     #2

Larsen, Cassie

Larsen, Gabriel

Larsen, Rhett

Lee, Elinor

Lee, Eliza

Lee, Lydia

Lewis, Mark

Lewis, Teasha

Lieu, Dana

Magana, Miguel

Merrell, Libby

Merrell, Macee

Marsh, Paul

Martin, Henlee

Merkley, Grady

Merkley, Jayda

Milligan, Janet       Class      #2     # 3     #4     # 5

Mumm, Addie

Newberry, Cathy

Newberry, Grace

Peacock, Dylan

Peacock, Megan      Class  #2

Pedersen, Remi

Petersen, Jana        Class     #2      #3    #4    #5

Rowlands, Ellery     Class #2     # 3      # 4

Salas, Adrien        Class  #2     Class      #3

Sant, Chris

Scrimpsher, Dan       Class      #2    #3

Scrimpsher, Leah

Scott, Tammy

Seeley, Melanie     Class     #2

Slagowski, Anika

Slagowski, Candace

Speegle, Ellie

Spooner, Evan

Stevenson, J C    Class        #2

Starr, Harrison

Starr, Ruby

Summerfield, Elsie

Tanner, Brooklynn

Tanner, Dustin

Tanner, Marie

Tedder, Denise

Thompson, Tara

Toronto, Diana    Class        #2

Triner, Matt

Trowbridge, Zamara

Western, Halle

Williams, Londyn

Wills, Kathy

Wilson, Dallas

Wright, Kalee

Yates, Mayalei

Young, Carol

Zaldivar. Adalynn      Class   #2       #3       #4     #5      # 6

Zaldivar, Iliana       Class    #  2

Zimmerman, Emery

Zuercher, Hadlee     Class #

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.